Október Čo sa udialo vo svete módy

3. 11. 2015

Je tu opäť ďalšia zbierka udalostí zo sveta módy, ktoré by ste rozhodne nemali vynechať. Kto mal najbláznivejšiu prehliadku roka, prečo značku Dior a Lanvin čaká veľká neznáma a komu sa darí v modelingu?

My image 6

O poslednej prehliadke na jar/leto 2016 od amerického návrhára Ricka Owensa píšu všetky časopisy. Nie ani tak pre udávanie nových, dych berúcich, módnych trendov, ale pre šokujúce stvárnenie. Na móle sa prechádzali aj dvaja modelovia naraz, čo nie je nič neobvyklé. Až na to,  že jeden niesol toho druhého na svojom tele pripútaného hlavou dole. Všetci sa šokovane pýtali, čo to má znamenať. Rick ale vo všetkých rozhovoroch s chladnou hlavou hovoril o svojom zámere stvárniť silné ľudské puto medzi dvomi ľuďmi, či už ide o priateľov, súrodencov alebo materskú lásku.

My image 3

Ak už hovoríme o najšokujúcejšej prehliadke, mali sme spomenúť aj tú najkrajšiu. Tou sa bezpochyby stalo defilé módneho domu Dior. Tentokrát sa uskutočnilo na dvore bývalého kráľovského paláca v Paríži, v Louvre. A už entré bolo veľkolepé. Vstupovalo sa totiž nie do stanu ale do kopca, ktorý bol obrastený tristotisícimi modrými kvetmi. Kreatívnemu riaditeľovi Rafovi Simonsovi sa tak opäť podarilo zažiariť. O to šokujúcejšia bola správa, že sa po troch rokoch rozhodol francúzsky módny dom opustiť a stiahnuť sa do súkromia.

My image 2

Určite poznáte české topmodelky, ktoré slávia svoj úspech aj v zahraničí – Eva Herzigová, Karolína Kurková, Petra Němcová. Medzi ne o niekoľlko rokov pribudne aj meno Barbora Podzimková. Tá vyhrala minulý ročník svetovej modelingovej súťaže Elite Model Look a tento rok sme si ju mohli všimnúť na prehliadkach značiek Dior, Prada, Alexander McQueen i MiuMiu.  Tlieskame jej a držíme palce!

My image 1

Alexander Wang ukončil svoje pôsobenie kreatívneho riaditeľa značky Balenciaga. A to prehliadkou, ktorá vyzerala celkom inak, akoby ktokoľvek čakal. Namiesto neoprénových oversized strihov sa po móle prechádzali modelky v žiarivobielych modeloch s našitou krehkou krajkou. Alexander plánuje založiť svoju vlastnú značku a výsledku sa nemôžeme dočkať.

My image 7

A aby tých odchodov nebolo málo, k Wangovi a Simonsovi sa pridal Alber Elbaz, kreatívny riaditeľ módneho domu Lanvin. Viedol ho dlhých štrnásť rokov, behom ktorých mu dokázal vtisknúť vlastný neodmysliteľný rukopis. Príčinou sú vraj nezhody medzi vedením značky a samotným návrhárom. Ten sa na nedávnom večierku Fashion Group International v šestnásť minútovom prejave vyslovil o svojich začiatkoch v módnom priemysle, do ktorého vstupoval s “veľkými snami” a je znechutený, že dnes sú kreatívnymi riaditeľmi len tzv. „image-makery“. Čo má Alber Elbaz ďalej na pláne, nevie nikto a kto po ňom prevezme miesto kreatívca v Lanvine je taktiež veľkou neznámou.

My image 5

Karl Lagerfeld stále pokračuje v línii tématických prehliadok. Po kaviarni, kasíne a supermarkete to bol Chanel Airport. Opäť sme mohli vidieť veľkolepé kulisy a účasť tých najlepších modeliek sveta. Tie sa za zvuku vznášajúcich lietadiel prechádzali v typických Chanel kostýmoch, strieborných topánkach a zrkadlových okuliaroch.

My image 4

Slovenského modela Filipa Hrivňáka si tento rok nebolo možné nevšimnúť. Objavoval sa na módnych prehliadkach najväčších módnych značiek, bol hviezdou jarného Mercedes-Benz Praque Fashion Weeku a učaril nám v poslednej kampani značky DSQUARED2. V októbri ho magazín GQ vyhlásil Modelom roku 2015 a neustále si drží tretiu priečku v zozname TOP 50 modelov sveta.

A aké udalosti nám prinesie november? Nechajme sa prekvapiť.

Mohlo by vás zaujímať

 • BIBLOO VIP
  Užívajte si nakupovanie s exkluzívnymi výhodami.
 • Doprava zadarmo
  Pri nákupe nad 100 € je doprava zadarmo (mimo DHL express).
 • Až 60 dní na vrátenie
  Tovar môžete vrátiť do 60 dní bez udania dôvodu.
 • Rýchle doručenie
  Objednajte do 14:00 hodiny a tovar Vám doručíme nasledujúci pracovný deň prostredníctvom osobného odberu.
 • 02 / 2092 4000
  Sme vám k dispozícii
  v pracovné dni
  medzi 8:00 – 17:00 hod.
 • Overené zákazníkmi
  Teší nás, že sa k nám často vraciate, máme 97 % spokojných zákazníkov.
Hore